cml-tekstil-hizmetler cml-tekstil-hizmetler cml-tekstil-hizmetler

HAŞIL İŞLEMİ

Üretilen iplik CML Tekstil tesislerine getirildikten sonra dokuma sürecine girmeden, ipliğe mukavemet kazandırmak için belli başlı işlemlerden geçer, dokuma makinelerinde kopmasını ve topaklanmasını önlemek için “atkı” ipliği buhar verilir. “Çözgü” ipliklerine ise daha fazla mukavemete maruz kaldıkları için haşıl uygulanır. Bu işlemlerimiz tamamen kendi bünyemizde, fabrikamızda tarafımızdan gerçekleştirilmektedir.

Çözgü ipliklerini, istenilen özelliklere göre, levent denilen büyük makaralara aktarılması işleminde kullanılan dokuma hazırlık makinelerine çözgü denir. Bu makineler konik çözgü ve düz (seri) çözgü olmak üzere ikiye ayrılırlar.

NORMAL SERİ ÇÖZGÜ

Genel Özellikleri;
Seri çözgü dokuma öncesi hazırlık aşamasıdır. Hazır bobinlerden daha çok telli iplikler tarafından ayrılarak makine sarım alanına tansiyon gerilimler vasıtasıyla dengeli bir şekilde levente aktarır.
Çoklu bobin iplerini tezgâhta kullanılmak üzere levente çoklu sararak dokumaya hazır hale getirir. Çağlık ip koptukları, dijital göstergeli ve kopuk kontrollü PLC destekli denetime tabidir. Seri çözgü makinası kafası hidrolik oransal kontrollü veya PLC invertör kontrollü olarakta dizayn edilmektedir.

- Çözgü şeklinde iplik üretimi sağlar.
- Dolmaya giderek haşıl üretimi sağlar.

KONİK ÇÖZGÜ

Genel Özellikleri;
Makinelerinde iplikler önce tambur (silindir) üzerine kalba denilen çözgü grupları hâlinde sarılır, daha sonra levent üzerine aktarılır.

- Konik çözgü şeklinde iplik üretimi sağlar.

HAKKIMIZDA

CML Tekstil; Erteks Kadife Tekstil , Şanlıkan Tekstil ve Casalina Tekstil iştirakleri olan şirketimiz 2011 yılında kurulmuş ve faaliyete geçmiştir.Üretimlerini ve çalışma mantığını en üst düzeyde tutarak müşterilerine en iyi hizmeti sunmaktadır.
Başlıca faaliyet alanlarımız; haşıl, çözgü ve konik altyapısı olan fabrikamızda, hizmetde öncü...devamını oku...

İLETİŞİM

Organize Sanayi Bölgesi 1.kısım Bayram Şit Caddesi No:5 Honaz / DENİZLİ
Tel: +90 258 269 22 11
Fax: +90 258 269 22 61
E-Mail: cml@cmltekstil.com.tr KVKK Metni
CML Tekstil Tarım Hayvancılık Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. - 2020